esmaspäev, 19. märts 2012

Varbad paljad!

Kõik algas sellest, et maja küttesüsteem andis (juba mitmendat korda) otsad. Lisaks sellele, et kamin pole suuteline soojaks kütma talve jooksul kogu Doonau niiskuse endasse imenud maja, pole meil ka sooja vett. Omanik arvas, et putitamisest pole enam kasu ja välja tuleb vahetada kogu küttesüsteem, milleks tal küll raha pole. Aga meil vast ikka on...? Läbirääkimised jäid pooleli, sest peale tuli Ungari rahvuspüha - madjarite ülestõus Habsburgide vastu aastal 1848. Omanik sõitis Aadria rannikule ning meie siis omakorda otsustasime Habsburgide kantsi külastada, äkki isegi veel suusatama minna....

Äärepealt olekski veel mäesuusahooaja alanud - suusamäed olid lumised ning tõstukid töötasid - aga kuna üks meist otsustas viimasel hetkel veel endale täisvarustuse hankida, saabusime Alpidesse siis, kui suusarente juba kinni hakati panema:) Järgmine aasta, ma luban, lähme juba varakult kohale!

Aga kelgutamas käisime küll, ehkki väljas oli +26! Vaat see on alles kogemus! Talverõõmud talvise külmata!

Annabergi nõlvadel.


Viini kesklinnas.

Paljajalu murul tundub esialgu tõelise tasakaaluharjutusena.Issiga patseerimas. Mia vaieldamatuks lemmikuks olid tänavakunstnikud.Viinis, Grinzingi nõlvadel. Mia püüdis näpuga viinamarjaväetides jooksvat mahla ja nentis: "Vein juba jookseb!"

Ma salajas ikka lootsin, et meie tagasi naastes jookseb soe vesi kraanist ning kui vähemalt mitte küttesüsteem, siis päike on ikka maja soojaks kütnud. Aga ei, pugesime kolmekesi kolme teki alla. Kraadiklaas näitas toas kõigest 17 kraadi.

 Siiski - kaunist kevadist olemist!

Aitäh, Ene!

1 kommentaar:

  1. Yes! Thank you, Ene and Gream, for having such a good time under the Viennese sun.

    VastaKustuta