esmaspäev, 12. märts 2012

Punase mantli lugu

Plamen aitab mulle mantlit selga, Mia kõrvalt: "Kas Sa ikka veel ei oska ise mantlit selga panna?"

Alloleva punase mantli, mille lasime ka Kristal üles pildistada, lugu on aga selline, et kunagi mitu aastat tagasi tuli Plameni ema soojalt lõunamaalt rõskesse Ungaris sügisesse ilma talvemantlita. Kohe täitsa kampsuni väel tuli. No käisime siis kõik poed läbi, miski kiirmoekettide toodangust ei sobinud. Viimaks pöördusime Budapesti arvukate second handide poole - poole tunniga sai vanaema endale musta täisvillase mantli ja lapselaps selle punase. Oli teisel veel hinnasiltki küljes. Lasteriideid müüakse siin katsukatest kilokaupa, too mantel maksis 4 Eurot.

Ma ikka vahetevahel mõtlen, et läheks tooks veel midagi toredat ära, aga viimase kahe aasta jooksul pole sellist hetke tekkinud.


Hindadega seoses - üks asi on Moldovas supertore! Nimelt saan ma üle pooleteise aasta (ehk siis sealtmaalt alates, kui Eesti eurole üle läks) aru, mis midagi maksab! Nimelt on Moldova lei sama kursiga kui Eesti kroon ja alles sealses poes saab aru, et enamiku ajast, olgu siis euro või forintiga arvestades koban ma täielikus pimeduses.

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar