neljapäev, 15. oktoober 2009

Sügis on jõudnud ka Budapesti

Nädala jooksul on toimunud dramaatiline ilma jahenemine. Ka siinkandis sajab juba kohati lund, Budapestis on kolmandat-neljandat päeva pidev sadu ning väga tugev tuul. Üleeile tuli osta Miale tuule- ja vihmakindel varustus, ainult saapaid veel ei leidnud. Lihtsalt saapaid ei ole veel müügil. Oktoobri keskpaigas halvaks keeranud ilm üllatas ilmselt ka kaupmehi.

Hoolimata Mia korralikust varustusest, on ta vihma vaheaegadel saanud välja väga napilt, ent needki korrad on ta mänguväljakul täiesti üksi!!! Ungarlased, nagu mu kolleegid ka mulle kinnitasid, sellise ilmaga lapsi toast välja ei aja...! Teiseks lühiduse põhjuseks on vanaema õhuke kevadmantel, millega ta Musta mere äärest siia saabus. Sellelegi ei ole me suutnud kaubandusvõrgust veel soojemat aseainet leida. Eks need õhtud pärast tööd, kui midagi veel enne magamaminekut teha jõuab, on päris napid.

Ning hommikul kell 7.30 olen ma juba majast väljas!

Mia näikse olevat siiski eluga rahul. Mõned bulgaariakeelsed sõnad on juba aktiivsesse kasutusse tulnud, ja põhiline erinevus on, et ta sööb hea isuga ning palju - üleeile sõi ta päristoidu kõrvale ja vahepeale ära oma neli võileiba. Ta on valmis igaühega, kes sööma asub, natuke kaasa sööma. Võib-olla tuleb see sellest, et ka majas on päris jahe (me ei ole suutnud omal jõul gaasikollektorid käivitata, vaja on mingit meistrimeest) ning väike keha peab oma soojaks kütmiseks pidevalt kütust tankima. Või siis ehk kasvuperiood äkki?

1 kommentaar:

  1. Mia has more generous apporach to Hungary than Kaidi and grows bigger and with appetite :) She has her deep coonection with this land. Nothing is accidental here for her, she has her memories that maybe only her subconsciousness could tell.

    VastaKustuta