teisipäev, 3. juuli 2012

Metsmaasikad juhatavad sisse suve

 

Esimesed selle suve mälestused on salves, aga aega neid mõtestada pole veel olnud - uus imeline päev ühes värske ja klaari õhuga, uus päikeseloojang uute värvidega, uus ahhetav öö tuleb liiga kiiresti peale. Täna aga sõidutas mind töö üheks päevaks lämbesse Ungarisse, kus kell kümme õhtul oli +29,5 kraadi ning homme lubatakse kuni +40 ja ühtki mu kolleegi tööl ei ole, sest kuumarabanduse vältimiseks on palutud inimesi kodus töötada... ja kus mul on seega ebasobivate ilmastikuolude tõttu natukene hingetõmbeaega, et tagantpoolt ettepoole asjadest ülevaade saada.

Igaljuhul, üleeile oli alles Eesti sellesuvine ilm. Uhiuued titad, keda ma tutvustan teile ühes järgmises postituses, läksid tea mitmendat lõunauinakut tegema, meie Kristi eestvõtmisel aga maasikale. (Sarjast Ema viis hälli heinamaale, alleaa-alleaa.) Maasikavälu, kust parematel aastatel on kolmeliitriste ämbritega metsmaasikaid välja toodud,  hakkab kinni kasvama, aga kus veel raisemikku jätkub, seal paksult ka punetab. Muidu võiks olla lausa klassikalised suvepildid - aga see varustus!!! Ütleme nii, et sääskede vastu, ega nüüd nii külm ka ei olnud, et pidanuks lausa kombekaga maasikal käima;) Kollased kummisaapad kiidan aga heaks - just eelmisel päeval sattusin rannakivide peal palja jalu hüpates kokku ilusa suure nastikuga, kes oma päikeselist kohta kivi peal kohe ka kaitsma asus! 

Mia oli Kärdi vanuses kõva marjuline, nüüd nagu näete, korv täitsa tühi! Peamine on siiski see, et ta neid maasikaid vähemasti sõi. Ma olen siin varemgi rääkinud, kuidas Mia ei oska heast kraamist lugu pidada - maasikad vahukoorega jm selline jätab teda näiteks täiesti külmaks. Õnneks ta siis ikka sööb, kui saab ise värske kättesaamise nimel tegutseda - peenralt herneid võtta, kasvuhoonest oma käega tomateid. Kärt, imeline laps ja ilmselt iga ema unistus, kes ei ütle ära ei teisest pudruportsust ega kõige peenemast gurmeest, on maasikate keskel muidugi omas elemendis. Kui Kärt veel suisa väike oli, pandi ta lihtsalt keset raba istuma, et laps ometigi jõhvikatest oma isu täis saaks...
Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar