neljapäev, 11. august 2011

Hiiumaa rannad - Kassari

Otse loomulikult ei käinud me Saaremaal ilma Hiiumaal käimata. Ja mis muud on Hiiumaa kui palavusest sillerdav õhk ning päikesest sillerdav meri, kuumad päevad rannas, vastavalt sellele, kust tuul sooja vett randa puhub, ning päikeseloojangumatkad läbi mustikaste metsade ühe või teise tuletorni juurde. Vahepeatustega tsivilisatsioonis - Kärdlas. Olgu mainitud, et minu kaks maailma lemmiklinna on Rooma ja Kärdla. Ning maailma keskel - selle täielikus tsentrumis - olen ma tundnud end ainult kahes kohas, Rooma Hispaania treppidel ning Valipe metsades.

Kui teil on vaja midagi lõpetada või alustada või midagi selgemalt näha-tunnetada või oma fantaasia lendu lasta, siis komandeerige end mõnele laiule, Saarnaki, Hanikatsi... ja laske paadimees paari päeva pärast järele tulla. Seal, kus te olete kümne kilomeetri raadiuses ihuüksi, ainult ühes lammaste ja Hanikatsi talu kummitusega, saab Elu teid kätte. Aga kui kõik on korras, nautige hiidlasi ja Hiiumaa armastajate seltskonda. Parim maailmas!

Hoolimata ka selleaastasest kuumast suvest meri ju väga soojaks ei läinudki. Sel päeval lootsime leida soojemad veed Kassarist. Kassari oma kadakaste randadega on minu lemmik, kuigi meri on madal ja sobib seeläbi eriti hästi väiksestele sulistamiseks. Nagu lastebassein. Ehkki just sel päeval olid võimsad lained, ilma tegid surfarid ning lapsed vaatasid meres hullavaid lapsevanemaid saunalinadesse mässituna rannas pealt. Aga kadakate vahel sai kuumus meid ikkagi kätte.

Mia oma vanaonupoegade Timo ja Andreasega.
Andreasel ja Mial on alati miski teema. Samavana Timo jaoks on Mia ilmselgelt titekas.

Loomulikult on meie väiksel biblofiilil raamat randa minnes alati kaasas. Aga ettelugemiseks võiks ta paluda Timo abi.
Kassari kadakate vahel kõhutades.

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar